Facebook

Subskrybuj RSS

Charles Glass

drukuj Polec Znajomemu

2010-05-04
Chciałem się dowiedzieć, jak za czasów swoich treningów podchodziłeś do superserii. Właśnie porzuciłem program treningowy przygotowany dla mnie przez trenera osobistego i postanowiłem stworzyć swój własny. Nie jestem profesjonalistą i dopiero uczę się wszystkich chwytów, zagrywek i combosów. Pracuję od 9.00 do 17.00, dlatego lubię superserie, pozwalają mi na zrobienie pełnego treningu w mniej niż godzinę. Czy w swoich treningach wykorzystujesz superserie, a jeśli tak, to podziel się z nami swoimi ulubionymi − oczywiście, jeżeli nie jest to tajemnicą.

2010-03-22
Co sądzisz o rozłożeniu treningu pleców na dwa dni w tygodniu, w jednym martwe ciągi i wiosłowania, w drugim podciągania? Plecy są zdecydowanie moją słabą stroną i chciałbym w tym roku je podciągnąć. Czy to dobry sposób na osiągnięcie tego celu, czy może lepiej zrobić 2 razy w tygodniu pełny trening tej partii ciała?

2010-02-19
Co sądzisz o szerokim chwycie w podciąganiu sztangi do brody, jako ruchu na ramiona? Bardzo chcę wrzucić trochę masy w barkach. Myślałem o tym, żeby robić zarówno wznosy sztangielek bokiem i podciąganie sztangi wzdłuż tułowia w jednym treningu ramion. Zastanawiam się tylko, czy to nie za dużo. Czy powinienem ćwiczyć ramiona dwa razy w tygodniu, jeżeli są moim słabym punktem?

2010-01-20
Szybki przegląd Mr. Olympia.

2009-12-22
Wolę ćwiczyć klatkę i tricepsy w poniedziałek niż plecy i bicepsy we wtorek. Zwykle wybieram cztery obszerne ćwiczenia na duże grupy mięśniowe i trzy mniejsze na małe grupy. Za każdym razem robię po cztery serie każdego ćwiczenia. Sądzisz, że mogę robić 10 czy 15 min przerwy pomiędzy ćwiczeniem klatki i tricepsów oraz pomiędzy plecami i bicepsami? Tak, żebym nie wyprodukował zbyt dużo kwasu mlekowego i może nawet odpoczął, aby mocniej ćwiczyć ręce? I jeśli taka przerwa pomiędzy dużymi i mniejszymi mięśniami to dobry pomysł, czy powinienem pić jakiś koktajl białkowy po każdej pierwszej części? Czy może poczekać do końca całego treningu?

2009-11-25
Pytanie, które chciałbym zadać dotyczy zmniejszania obwodu talii. Ponieważ rectus abdominis ma określoną szerokość i porusza się tylko w górę i w dół, to sądzę, że transversus abdominis to mięsień działający jak zbroja i ograniczający gabaryty talii. Czy możesz zasugerować jakieś ćwiczenie (często robię pozę „próżnia”), które mogłoby pomóc zmniejszyć rozmiar talii? Z góry dziękuję z pomoc.

2009-10-20
Mam 182 cm wzrostu i nie jestem w stanie nadać moim mięśniom pękatego wyglądu. Mimo iż od 5 lat ćwiczę z bardzo dużymi ciężarami, moje mięśnie pozostają długie i szczupłe. Czy jest jakieś konkretne ćwiczenie z maszynami lub wolnymi ciężarami szczególnie przydatne wysokim kulturystom? Chylę czoła przed Arnoldem, Toneyem Freemanem i Gunterem za zbudowanie takich sylwetek przy dużym wzroście!

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages