Facebook

Subskrybuj RSS

Charles Glass

drukuj Polec Znajomemu

2010-11-23
Pisałeś, że aeroby powinno się robić na pusty żołądek lub po treningu siłowym. Jeśli robi się aeroby po treningu siłowym, to kiedy powinno się wziąć suplement potreningowy – pomiędzy treningiem siłowy a aerobowym czy już po wszystkim?

2010-10-21
Mam 18 lat i w zeszłym roku zainteresowałem się kulturystyką. Przez ten czas robiłem głównie masę. Moim największym problemem jest to, że moje nogi są nieproporcjonalnie duże w stosunku do góry ciała. Przez wiele lat uprawiałem biegi zarówno sprinterskie, jak i przełajowe i góra faktycznie odstaje od nóg. Nie chcę przestawać trenować nóg, ponieważ myślę, że na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie. Czy miałbyś może jakieś sugestie, co do tego, jak mogę podciągnąć górę w stosunku do nóg bez zaniedbywania tych ostatnich?

2010-09-28
Czemu wszyscy teraz jadą po wyciskaniu ze sztangą leżąc mówiąc, że to ćwiczenie jest dużo gorsze od wyciskania hantlami? Gdyby zamknęli jadaczki i poświęcili zaoszczędzony w ten sposób czas na naukę poprawnej techniki, pewnie zmieniliby zdanie. Mówią też, że hantle zwiększają zakres ruchu, to przecież bzdura, jedyna różnica tkwi w spięciu mięśni w szczytowym punkcie!

2010-08-24
Właśnie przeczytałem artykuł pod tytułem „Koniec z wyciskaniem” pióra byłego Mr. America, Douga Brignole’a. Autor stwierdza, że wyciskanie nad głowę jest bardzo niebezpieczne, natomiast wznosy bokiem są bardziej skuteczne, jeśli chodzi o budowanie masy i bezpieczniejsze. Czy możesz skomentować tę wypowiedź? Mi zawsze wydawało się, że to wyciskanie sztangi czy hantlami jest zdecydowanie bezpieczniejsze i na pewno bardziej skuteczne. Aż trudno uwierzyć, że bez tego ćwiczenia można napakować sobie barki?!

2010-06-28
Czy stosowanie NO (tlenku azotu) przez sportowców wytrzymałościowych to dobry pomysł? Na przykład przy biegu na dystansie 5–10 km i następującym po nim treningu z lekkimi ciężarami. Czy po takim bieganiu można wziąć NO i pójść na siłownię?

2010-06-28
Trenuję samotnie, dlatego do wyciskania na klatkę używam sztangielek. Doszedłem z ciężarem do konkretnego poziomu, jednak przy niektórych końcowych seriach moja prawa ręka pracuje bez zarzutu, natomiast lewa ledwie daje radę ruszyć ciężar. Czy znasz jakieś ćwiczenia lub techniki, które pozwolą mi na wyrównanie tej różnicy?

2010-05-19
Wiem, że pisałeś już o stosowaniu pełnego zakresu ruchu zamiast wykonywania powtórzeń częściowych, ale co sądzisz o tych ostatnich jako sposobie na wydłużenie serii? Na przykład przy ściąganiu drążka wyciągu bardzo często nie mogę już wykonać żadnego pełnego powtórzenia, ale jestem w stanie zrobić jeszcze 3-4 półpowtórzenia. Czy to dobry pomysł, czy lepiej jednak skończyć serię, gdy nie możemy już wykonać kolejnego pełnego powtórzenia?

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages