Facebook

Subskrybuj RSS

Chad Nicholls

drukuj Polec Znajomemu

2009-08-19
Mam 21 lat i choć startuję dopiero od dwóch lat, to bardzo mi się podoba to czego do tej pory doświadczyłem. Chciałbym zajść tak daleko jak to tylko możliwe, ale ciągle wielu rzeczy jeszcze nie wiem o tym sporcie, szczególnie o diecie. Obecnie sam rozpisuję sobie diety, ponieważ chcę się jak najwięcej dowiedzieć o tym jak reaguje mój organizm na różne produkty, ale to ciężkie zadanie. Co powinno być głównym źródłem białka? Co jedzą twoi sportowcy? Wiem, że prawdziwy kulturysta powinien jeść proste, łagodne potrawy, ale czy nie masz jakichś specjalnych przepisów? Ponadto znalazłem wiele argumentów przeciwko jedzeniu czerwonego mięsa na diecie redukcyjnej, ale z tego co słyszałem twoi podopieczni mają nakazane jedzenie całkiem sporych jego ilości. Jak można określić, czy ktoś powinien mieć czerwone mięso w diecie czy nie?

2009-06-22
Ponieważ jesteś „królem”, jeśli chodzi o wysuszanie zawodników przed zawodami, pomyślałem, że wiesz pewnie parę rzeczy na temat odwodnienia. Sam nie przygotowuję się do zawodów – ćwiczenia traktuję jako hobby. Na ostatniej wizycie u lekarza dowiedziałem się, że jestem odwodniony i powinienem pić więcej wody. Mogę pić soki i napoje gazowane cały dzień, ale jeśli chodzi o starą, dobrą wodę, to zapomnij! Od dzieciństwa nienawidzę jej smaku. Czasem udaje mi się wypić z 300–500ml, i to przy dobrych wiatrach. Wiem, że pracujesz z wieloma zawodnikami i nie uwierzę, że wszyscy oni przepadają za wodą. Co mogę zrobić, by zwiększyć jej spożycie bez ryzyka przyprawienia się o mdłości? Czytałem, że polecasz swoim klientom picie od 4 do 7 litrów dziennie. Jeśli to prawda, to mam poważny problem!

2009-05-21
Właśnie wróciłem z zawodów Arnold Classic i muszę napisać, jak wielkie wrażenie wywarł na mnie powrót Victora na scenę. Przyznaję, że byłem jednym z tych kolesi, którzy na forach wieszali na nim psy, mówiąc, że NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI, by przezwyciężył kontuzję i operację oraz ponownie zajął dobre miejsce. Byłem pewny, że dni świetności ma już za sobą. Muszę powiedzieć, że doznałem szoku! Zastanawiam się, jak to osiągnęliście, jak miały się sprawy w ciągu ostatnich dni przed zawodami, a także – czy myślisz, że zobaczymy Victora w formie lepszej niż ta z roku 2007?

2009-05-21
Jestem 26-letnim kulturystą startującym w zawodach. Przed pokazami często się opalam, a do tego mieszkam w Kalifornii i często przebywam na plaży. Sól w powietrzu bardzo wysusza mi skórę i choć na chwilę obecną nie za bardzo mnie to martwi, to wiem, że kilku z moich krewnych miało raka skóry. Czytałem niektóre z twoich wypowiedzi dotyczących dbania o skórę i wiem, że jest to dla ciebie ważne zagadnienie. Czy nie jestem zbyt młody, by zamartwiać się procesami starzenia i dbaniem o skórę? Na co musze zwrócić uwagę, by przedwcześnie się nie postarzeć i kontynuować opalanie przed pokazami?

2009-05-20
Mam 24 lata i właśnie kończę studia. W zawodach startuję od około 3 lat, bardzo mi się to podoba i chciałbym pociągnąć to trochę dłużej. Niestety, jak każdy w kraju, a szczególnie ci zaczynający życie na swoim, odczuwam skutki kryzysu. Wiem, że muszę rozsądnie planować swoje wydatki. Na chwilę obecną nie mam tych ekstra 300–400 dolców miesięcznie na suplementy, jedzenie oraz karnet na siłownię Zdaję sobie sprawę, że będę chyba musiał wstrzymać się ze startami w zawodach – ale co zrobić, żeby chociaż utrzymać zbudowane przeze mnie mięśnie? Jestem pewny, że w tych ciężkich czasach nie jestem jedynym, który zamartwia się, jak utrzymać obecny wygląd i jak dalej podążać ścieżką współzawodnictwa. Czy masz jakieś porady dotyczące tanich sposobów na trening i zawody?

2009-03-18
Jestem z Kalifornii. Trenuję w 2, a nawet 3 różnych siłowniach, bo lubię różnorodność i lubię spotykać wielu różnych zawodowców, podpatrywać ich treningi i być może podchwycić jakiś patent treningowy. Niektórzy z tych gości okazali się być prawdziwymi dupkami! Słyszałem mnóstwo historii o zawodowcach, którzy roztaczali opiekę nad początkującymi kulturystami (takimi jak ja), pomagali im, trenowali z nimi i tak dalej. Dla mnie jako początkującego takie buce nie są źródłem inspiracji i nie motywują mnie do dalszych ćwiczeń? Czyżby czasy się zmieniły?

2009-02-26
Chad Nicholls - Guru zawodowców - marzec 2009

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages