Facebook

Subskrybuj RSS

dr J. Fleck

drukuj Polec Znajomemu

2009-01-29
Przyglądając się ludziom ćwiczącym na mojej siłowni, stwierdziłem, że większość z nich ma zdecydowanie lepiej rozwiniętą górę niż nogi. Niestety muszę przyznać, że ja też zaliczam się do tej grupy. Czy fakt, że większość ludzi ma lepiej rozwiniętą górną część ciała niż dolną da się jakoś naukowo uzasadnić?

2008-12-29
Od kilku lat cyklicznie biorę kreatynę. Gdy jestem na cyklu, czuję większą siłę, a moje mięśnie są większe. Ciekaw jestem, jak kreatyna wywołuje te efekty? Wydaje mi się, że rozumiem podstawy zwiększania poziomu kreatyny w mięśniach, co z kolei podnosi siłę mięśni. Czy istnieją jakieś nowe dane na temat tego, w jaki sposób kreatyna czyni ludzi silniejszymi i zwiększa rozmiary mięśni?

2008-10-25
W moim klubie fitness właśnie pojawiły się „grube” olimpijskie sztangi. Sztangi te mają większą średnicę niż tradycyjne. Jeden z trenerów opowiada każdemu, że korzystanie z tych sztang da o wiele większe przyrosty siły niż w ćwiczenia na zwykłych olimpijkach. Jak rozumiem, chodzi o to, że większa średnica sztangi sprawia, że w niektórych ćwiczeniach trudniej jest złapać chwyt. Jednak, szczerze mówiąc, nie widzę sensu w utrudnianiu sobie chwytania sztangi. Wiem, że sztangi tego typu to dość nowy wynalazek, jednak czy istnieje jakaś naukowa podstawa ich istnienia?

2008-08-26
Niektórzy ludzie na mojej siłowni ćwiczą każdą grupę mięśniową po kilka razy w tygodniu, zaś inni tylko raz na tydzień. Obie grupy oczywiście twierdzą, że to ich rozkład treningów jest najlepszym sposobem na rozwój mięśni. Trenowałem trochę robiąc jeden trening na grupę tygodniowo oraz trochę systemem, który każdą grupę angażował dwa, trzy razy w tygodniu. Nie zauważyłem jakiejś szczególnej różnicy w przyrostach mięśni. A co mówi na ten temat nauka? Z jaką częstotliwością powinno się ćwiczyć każdą grupę mięśniową?

2008-06-02
Mój przyjaciel często ćwiczy gorset mięśniowy używając piłki szwajcarskiej. Twierdzi, że taki treningu lepiej niż jakikolwiek inny wpływa na te mięśnie. Uważam, że ćwiczenia na gorset z zastosowaniem piłki szwajcarskiej wcale nie są takie super. Myślę, że ciężkie ćwiczenia z wolnymi ciężarami także wpływają na rozwój tej części ciała. Możesz nam pomóc i rozstrzygnąć ten spór? Czy ćwiczenia z piłką szwajcarską są najlepszym wyborem, gdy pracujemy nad gorsetem mięśniowym?

2008-03-30
Robię trening siłowy, aby spalić tłuszczyk z brzucha. Wiem, że robiąc bardziej intensywny trening spaliłbym więcej kalorii. Słyszałem, że różna jest ilość spalanych kalorii w zależności od szybkości wykonywania powtórzeń, czy jest to prawda?

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages