Facebook

Subskrybuj RSS

Trening

drukuj Polec Znajomemu

Weteran i Junior. Wiesław Kruk i Szymon Łada w Stajni - luty 2010

data: 20.01.2010

W Stajni gościliśmy Mistrza Europy Juniorów Szymona Ładę oraz Mistrza Świata Weteranów Wiesława Kruka. Tych dwóch panów różni nie tylko wiek, ale także sposób trenowania oraz jego intensywność. Tym razem zaprezentujemy wam niestandardowe ćwiczenia, które być może zainspirują was urozmaicenia swojego treningu. Ćwicząc nieco inaczej niż zwykle to robicie, osiągniecie lepsze wyniki niż dotychczas. Szymon w okresie roztrenowania trzymał się bardziej standardowych wersji ćwiczeń, natomiast pan Wiesiek trenował zdecydowanie bardziej intensywnie Zawodnik ten słynie z wykonywania serii łączonych, drop setów oraz zmieniania kąta ustawienia ramienia siły. Oceńcie sami.
 
Pierwszym ćwiczeniem podczas treningu klatki było wyciskanie na maszynie Smitha przy użyciu ławki skośnej. Jednak, inaczej niż w przypadku ogólnie przyjętej wersji tego ćwiczenia, pan Wiesiek zalecił opuszczanie sztangi na wysokość krtani i zatrzymanie ruchu na chwilę w pełnym rozciągnięciu. Potem następuje dynamiczne wypchnięcie. Technika ta pozwala na zaangażowanie trudnych do powiększenia partii klatki, którymi są góra i środek tej partii mięśni.

Drugie ćwiczenie wykonywane przez pana Wieśka to wyższa szkoła jazdy na wrotkach. Upewnij się, że wystarczająco znasz swoje mięśnie, bo nasz weteran wykonał wyciskanie na maszynie Smitha w podchwycie. Ruch imituje jednocześnie wyciskanie i ściąganie linek bramki z dołu. Taki sposób wykonywania ćwiczenia sprawia, że góra klatki rośnie jak na drożdżach. 

Trzecim ćwiczeniem na klatę była imitacja przenoszenia hantli leżąc. Ten wynalazek pana Wieśka pozwala na silniejsze zaangażowanie mięśni piersiowych w rozciągnięciu, a ruch liny po bloczku gwarantuje stałe spięcie. W tej wersji siadamy na ławce, oparcie lekko pochylamy ku tyłowi i krzyżujemy chwyt na uchwycie wyciągu górnego. Każdy ćwiczący powinien indywidualnie dobrać stopień pochylenia ławki oraz rodzaj chwytu. Jednym podpasuje bardziej ćwiczenie oburącz, innym – jednorącz przy ściąganiu na ukos.

Kolejne ćwiczenie to rozpiętki. Pan Wiesiek wykonał olbrzymią serię potrójnie łączoną. Zaczął od rozpiętek wykonanych ruchami okrężnymi, przeszedł do rozpiętek z dołu, a wykończył standardowymi rozpiętkami na ławce skośnej.

Ostatnim ćwiczeniem było połączenie rozpiętkowania jednorącz na wyciągu oraz ściągania lin wyciągu dolnego leżąc. Ta seria kończy trening klatki, która po ostatnich zabiegach ma rozciągnięte włókienka mięśniowe w każdej płaszczyźnie.

Następnie panowie przeszli do treningu bicepsów opartego na trzech ćwiczeniach. Uginanie przedramion pan Wiesiek wykonuje oburącz przy pełnym spięciu mięśni. Technika ta pozwala na szybkie dopompowanie mięśni. Szymon wykonuje uginanie naprzemiennie, co pozwala na lepsze zaangażowanie mięśni głębokich oraz użycie większego ciężaru.

Jako drugie ćwiczenie panowie wykonują uginanie przedramion w oparciu o kolana z użyciem wyciągu dolnego. Ćwiczenie to doskonale izoluje pracę głowy długiej bicepsów i pomaga w wypracowaniu szczytu mięśni dwugłowych.

Ostatnim ćwiczeniem jest uginanie jednorącz na bramce. W przeciwieństwie do wersji tego ćwiczenia wykonywanej w świetle bramki oburącz, tutaj możemy się bardziej skupić na pracy każdego bicepsa oddzielnie.

 

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages