Facebook

Subskrybuj RSS

Suplementacja

drukuj Polec Znajomemu

Suplementacja.Maj-czerwiec 2012.

data: 03.05.2012

Cholekalcyferol bez wątpienia jest korzystny dla mięśni

Cholekalcyferol budową przypomina sterydy takie jak testosteron, ale klasyfikowany jest jako „sekosteroid” ze względu na różnice w strukturze chemicznej. Cholekalcyferol jest wytwarzany w skórze jako produkt reakcji 7-dehydrocholesterolu z promieniowaniem ultrafioletowym światła UVB, którego źródłem może być słońce lub lampa. Cholekalcyferol jest konwertowany w wątrobie do kalcyfediolu, a następnie do aktywnego hormonu kalcytriolu podczas reakcji hydroksylacji przebiegającej w nerkach.

U ludzi cholekalcyferol wpływa na zagęszczenie komórek mięśni szkieletowych, ich morfologię oraz ultrastrukturę. Reguluje rozprzestrzenianie i różnicowanie komórek odmiennych typów, w tym najbardziej nas interesujących komórek mięśni szkieletowych. Badania pokazały, że niedobór cholekalcyferolu lub niewrażliwość na jego obecność może prowadzić do atrofii włókien mięśniowych typu II (szybkokurczliwych, silnych włókien angażowanych podczas treningu kulturystycznego).

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages