Facebook

Subskrybuj RSS

Suplementacja

drukuj Polec Znajomemu

Pod lupą… Xtreme MVF - grudzień 2011

data: 25.11.2011

W tym miesiącu w dziale „Pod lupą”, który mam przyjemność prowadzić, przyjrzymy się nowemu suplementowi witaminowo-mineralnemu, Xtreme MVF firmy Fitness Authority. Nie jest to jeszcze jeden zwykły preparat, jakich pełno w sklepach, ale ciekawie opracowana formuła, która poza kompletem witamin i minerałów zawiera sproszkowane wyciągi  (liofilizaty) z istotnych dla sportowca warzyw i owoców. Uzupełnieniem jest dodatek sproszkowanych nasion lnu (bogatego w esencjonalne kwasy tłuszczowe) oraz poprawiających metabolizm czerwonych alg – spiruliny i chlorelli.

Niemożliwe było, by całość zawrzeć w jednej tabletce, więc dawkę podzielono na sześć tabletek, które umieszczono w wygodnych saszetkach. W związku z tym, że nasz organizm pracuje przez okrągłą dobę i wymaga stałego dopływu nie tylko białka i aminokwasów, ale też witamin i mikroskładników, dawkę suplementu MVF podzielono na dwie porcje (po pół saszetki) do posiłku w ciągu dnia.

Zastanawiacie się, czy odżywiając się zdrowo, warto jeszcze przyjmować takie suplementy? Cechą charakterystyczną wszystkich witamin jest ich mała trwałość, szczególnie w wysokich temperaturach, wrażliwość na światło, alkaliczne lub zbyt kwaśne otoczenie i utlenianie. Straty następują zarówno w trakcie przygotowania do spożycia, jak i w trakcie przechowania. Nasze codzienne pożywienie jest w znacznym stopniu przetworzone,  witaminy tracimy podczas obróbki cieplnej, ale istotny jest też klimat hodowli, dojrzałość, metody zbioru, używane środki ochrony roślin. Dlatego, nawet jeśli odżywiamy się poprawnie i zgodnie z kanonami zdrowego żywienia, to i tak możemy mieć niedobory witamin.

 

Więcej w grudniowym wydaniu Muscular Development

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages