Facebook

Subskrybuj RSS

Suplementacja

drukuj Polec Znajomemu

Pod lupą… Spalacze tłuszczu: Xtreme Thyroburn i LipoBurn - listopad 2011

data: 19.10.2011

Dziś w naszej rubryce przyjrzymy się dwóm suplementom wspomagającym utratę tkanki tłuszczowej i ułatwiającym uzyskanie pożądanej wagi ciała – LipoBurn i Xtreme Thyroburn firmy Fitness Authority.

Zacznę od stwierdzenia, że obecnie są to jedyne dwa środki produkowane przez rodzimą firmę, oparte na technologii płynnego suplementu zamkniętego w żelatynowych kapsułkach (formuła liquid capsules). Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i efektywne wchłonięcie do krwi wszystkich aktywnych składników. Oba suplementy łączą w sobie kilka cech, dzięki którym produkty te są efektywne w walce z niechcianymi kilogramami tkanki tłuszczowej. Cechuje je zdolność wywoływania termogenezy, pobudzenia i lipolizy (rozkład tłuszczu zapasowego), dają też efekt prozdrowotny (ochrona przed wolnymi rodnikami).

Na początek sięgnijmy do teorii termogenezy. Podczas treningu organizm zwiększa wykorzystanie składników energetycznych, co daje 70% energii użytecznej do ćwiczeń i 30% energii cieplnej, którą organizm wyemituje na zewnątrz. Gdy jesteśmy przeziębieni lub mamy infekcję, organizm broni się, podwyższając temperaturę ciała, a że nadal potrzeba nam energii do normalnego funkcjonowania, wzrasta również ilość zużytych składników energetycznych (np. tłuszczów). Jednak nie trzeba chorować, by podnieść ciepłotę ciała, bo odpowiedni zestaw suplementów o charakterze termogenicznym może wywołać taki efekt bez wysiłku fizycznego, i to nawet o 1°C! Mechanizm ten nazywamy termogenezą, która jest kontrolowana przez wiele substancji odpowiadających również za rozpad tłuszczu zapasowego. Większość tych substancji o charakterze hormonów potrzebuje wspólnego przekaźnika wewnątrzkomórkowego cAMP (cykliczny adenozynomonofosforan). Warto to zapamiętać, bo wysoki poziom cAMP oznacza szybki i długotrwały rozpad tkanki tłuszczowej. Z tego wynika, że w suplementach zwiększających termogenezę będą potrzebne substancje podnoszące poziom cAMP, czyli pobudzające hormon noradrenalinę.

 

Więcej w listopadowym wydaniu Muscular Development

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages