Facebook

Subskrybuj RSS

Suplementacja

drukuj Polec Znajomemu

Pod lupą… Vitarade® fueled by Vitargo® - październik 2011

data: 21.09.2011

Nowe produkty firmy Fitness Authority – Vitarade CL® i Vitarade EL® fueled by Vitargo® należą do istotnej grupy suplementów energetycznych wykorzystujących potencjał Vitargo. Zadaniem tego unikalnego węglowodanu o ciekawych właściwościach jest szybkie uzupełnianie glikogenu w mięśniach i krótki czas przebywania w żołądku. Właściwości tego produktu są wyjątkowe, opisano je w tekście patentu Vitargo: „To rodzaj skrobi, która nie występuje w środowisku naturalnym i strukturalnie oraz funkcjonalnie różni się od surowca z początku produkcji”.

Z suplementem Vitargo spotkaliśmy się już na łamach MD. Artykuł Willa Brinka opublikowany w amerykańskim MD z lutego 2009 r. rozwiewa wątpliwości na temat tego, że skrobia kukurydziana (z ang. waxy maize starch – WMS) i Vitargo (wytwarzana z tzw. barley amylopectin starch – BAP) to nie to samo, ich właściwości całkowicie się różnią. Brink w swoim tekście podkreśla, że WMS i Vitargo to odmienne węglowodany, a producenci suplementów opartych na WMS korzystają z badań nad Vitargo dla celów marketingowych.

Przypatrzmy się cechom Vitarade w oparciu o dostępne badania. Napisałem wcześniej, że Vitargo świetnie uzupełnia glikogen, a podstawą do tego stwierdzenia są testy kliniczne przeprowadzone w Instytucie Karolinska w Sztokholmie. Badani wykonywali treningi szybkościowe i wytrzymałościowe, a 30, 60 i 90 minut później otrzymywali napój z węglowodanami prostymi lub z Vitargo. Następnie wykonywano pomiar ilości glikogenu w mięśniach. Wynik był następujący: 2 godziny po zakończeniu treningu Vitargo uzupełnia glikogen 70% szybciej niż węglowodany proste. Różnica zostawała zniwelowana dopiero 4 godziny po zakończeniu treningu (poziom glikogenu był taki sam). Jeżeli zatem zależy nam na jak najszybszym uzupełnianiu glikogenu, to pod tym względem Vitargo przewyższa tańsze suplementy typu carbo itp.

 

Więcej w październikowym wydaniu Muscular Development

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages