„Stiff Nights” na celowniku FDA
Większość suplementów mających stymulować erekcję nie wykazuje żadnego działania. Wyjątkiem jest „Stiff Nights”, suplement szczególnie efektywny, gdyż zawiera działający podobnie do Viagry, zwykle przepisywany na receptę lek sulfoaildenafil. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zaczęła przyglądać się temu produktowi, ponieważ może on niebezpiecznie obniżać ciśnienie krwi, zwłaszcza gdy jest stosowany równolegle z nitratami. „Stiff Nights” jest oznaczony, jako suplement diety zawierający produkty pochodzenia naturalnego. Przedstawiciel FDA twierdzi, że produkt został ometkowany nielegalnie i jego spożywanie może spowodować powstanie poważnych działań niepożądanych.
(„Medicine & Health”, 5 listopad, 2009)
Zaburzenia erekcji: kostucha odwiedza sypialnię
Pojawienie się zaburzeń erekcji może być istotnym czynnikiem informującym o zagrożeniu zawałem serca czy udarem. Główną przyczyną zgonów wśród mężczyzn powyżej 35. roku życia są choroby serca. Zaburzenia erekcji są sygnałem informującym o poważnym stopniu uszkodzenia naczyń krwionośnych znajdujących się w całym organizmie. Funkcja małych naczyń krwionośnych znajdujących się w członku zostaje zaburzona na długo przed ujawnieniem się problemów w dużych naczyniach serca czy mózgu. Dlatego też mężczyźni cierpią z powodu zaburzeń erekcji, zanim dotknie ich zawał serca czy udar. Irańscy naukowcy odkryli, że występowanie zaburzeń erekcji wiąże się ze zwiększonym o 125% ryzykiem wystąpienia choroby wieńcowej. Nie ignorujcie zaburzeń erekcji. Wasze obwisłe penisy mogą wam uratować życie. („Journal Sexual Medicine”, 6: s. 3425–3432, 2009)
Ludzie z zaburzeniami erekcji
Zaburzenia erekcji to choroba, która nikogo nie dyskryminuje. Dotyka osób wszystkich ras, wyznań i orientacji seksualnych. James Smith z Uniwersytetu Kalifornia w San Francisco wraz z zespołem przebadał wpływ rasy i statusu socjoekonomicznego na częstość występowania zaburzeń erekcji. Badania przeprowadzono na grupie prawie 80 tys. mężczyzn mieszkających w Kalifornii (California Men’s Health Study). Częstość występowania zaburzeń erekcji zwiększała się w raz z wiekiem i dotykała 13% mężczyzn w wieku 45–49 lat i 44% mężczyzn w wieku powyżej 60 lat. Przypadłość rzadziej występowała u mężczyzn rasy białej a częściej u Azjatów, Hiszpanów, Czarnych i przedstawicieli innych ras. Jednakże gdy naukowcy wzięli pod uwagę wpływ chorób towarzyszących, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca, ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji okazało się być największe wśród mężczyzn rasy białej. Pozostałe czynniki zwiększające częstotliwość występowania zaburzeń erekcji to: małżeństwo, niższe wykształcenie, wysokie ciśnienie krwi, dieta wysokotłuszczowa i hiperlipidemia (wysoka zawartość tłuszczów we krwi). Omawiane zaburzenia rzadko występują u osób ćwiczących przynajmniej 30 minut, trzy razy w tygodniu. Zaburzenia erekcji to skomplikowany stan, na którego rozwój wpływa dieta, wysiłek fizyczny, status socjoekonomiczny, wiek i inne choroby.
(„Journal of Sexual Medicine”, 6: s. 3433–3439, 2009)
Cały artykuł można przeczytać w lipcowo-sierpniowym Muscular Development