Relacje

drukuj Polec Znajomemu

II Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness – Bytów 2011

data: 20.04.2011

Zawody w Bytowie mają już swoją wieloletnią tradycję. W tym roku była to już 29. edycja, ale w poprzednich latach odbywały się one pod inną nazwa, m.in. jako Wojewódzkie Zawody Kulturystyczne czy Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Kulturystyce. Od dwóch lat bytowskie zawody to Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness. W tym czasie organizatorzy odnotowali znaczny wzrost liczby uczestników. O ile w latach 2005−2008 do rywalizacji stawało od 10 do 15 zawodników, to już w roku 2009 było ich 23, a w tegorocznej edycji – 27.

II Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness pod patronatem burmistrza Bytowa odbyły się 10 kwietnia w Bytowskim Centrum Kultury. Termin zawodów zbiegł się z drugą rocznicą katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Zawodnicy, publiczność i organizatorzy minutą ciszy uczcili pamięć wszystkich ofiar tego tragicznego zdarzenia.

Do rywalizacji w kulturystyce klasycznej stanęło pięciu zawodników reprezentujących dwa kluby – Violetta Bydgoszcz i Heros Ustka. Zwycięzcą tej kategorii został Radosław Smyk (Violetta Bydgoszcz), kolejne dwa miejsca przypadły zawodnikom klubu Heros Ustka – Jakubowi Kukule i Dariuszowi Rodziewiczowi.

W kategorii do 70 kg zwyciężył Paweł Bryza z SSKiR Sopot, który w ubiegłorocznych zawodach zajął 2. miejsce. Karol Kowalski z klubu Heros Ustka wyjechał z Bytowa z tytułem wicemistrza (w 2010 r. zajął 3. miejsce), a trzeci na podium był Adrian Doroszuk (SSKiR Sopot).

Artur Szudrowicz – zawodnik Violetty Bydgoszcz – idzie w tym roku jak burza. Po zwycięstwach w Ostrowi Mazowieckiej i Żelistrzewie, triumfował też na mistrzostwach Pomorza w Bytowie w kategorii do 80 kg. Nie ma co ukrywać, że jest jednym z faworytów do tytułu mistrzowskiego w Częstochowie. Jego kolega klubowy Michał Wernerowski w bytowskich zawodach zajął 2. miejsce, brąz powędrował do Sławomira Szafrańskiego z Efektu Toruń.

Tytuł mistrza Pomorza w kategorii do 90 kg przypadł Rafałowi Rurańskiemu. W ubiegłorocznych mistrzostwach Polski reprezentujący MOSiR Kędzierzyn-Koźle zawodnik zdobył brązowy medal. Wicemistrzem w tej kategorii został zawodnik klubu Heros Ustka Sławomir Sikorski, a Rajmund Flejmer z Fat Killers Lublin uplasował się na 3. miejscu. Warto zaznaczyć, że na mistrzostwa Pomorza do Bytowa przyjechali też zawodnicy aż z Zabrza z klubu Olimp Zabrze – Dawid Białucha oraz Piotr Kubica i zajęli oni kolejno 4. i 5. miejsce.

W mocno obsadzonej kategorii +90 kg po ciekawej rywalizacji na najwyższym podium stanął Tomasz Słodkiewicz z klubu Heros Ustka, któremu zapewne starszy brat, dobrze znany wszystkim fanom kulturystyki Radek Słodkiewicz, zaszczepił bakcyla do kulturystyki. W tej kategorii Piotr Kot z SSKiR Sopot zajął 2. miejsce, trzecia lokata przypadła Dominikowi Hałasowi z Paco Lublin.

Ostatnim akordem mistrzostw w Bytowie była rywalizacja w kategorii open. Zwycięzcą został Tomasz Słodkiewicz (Heros Ustka), a zanim kolejne miejsca przypadły Rafałowi Rurańskiemu (MOSiR Kędzierzyn-Koźle), Arturowi Szudrowiczowi (Violetta Bydgoszcz) i Pawłowi Bryzie (SSKiR Sopot).

Już dziś organizatorzy zapraszają na III Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness – Bytów 2012. W przyszłym roku będą to jubileuszowe 30. zawody organizowane w Bytowie, a to łącznie z coraz wyższą rangą tej imprezy, powinno nadać mistrzostwom wyjątkowy charakter i oprawę.

Organizatorzy zawodów składają serdeczne podziękowania Fitness Authority za ufundowanie nagród i wsparcie w organizacji mistrzostw.

Tomasz Słodkiewicz, zwycięzca kategorii open:

„Dwa tygodnie przed zawodami zadecydowaliśmy z bratem, że wystartujemy na mistrzostwach Pomorza. Braliśmy pod uwagę fakt, że moja szczytowa forma będzie dopiero za 9 tygodni, podczas eliminacji do mistrzostw Wielkiej Brytanii. Spróbowaliśmy się trochę odwodnić bez żadnej ketozy i większego ładowania węglowodanami, aby wyjść i sprawdzić się na scenie. Byłem miło zaskoczony, że udało mi się wygrać swoją kategorię. Open było poza granicami mojej wyobraźni, ale udało się! Powrót po 6 latach, ostatni raz wystartowałem na mistrzostwach Europy w 2005 r., był bardzo udany”.

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by: