Facebook

Subskrybuj RSS

Relacje

drukuj Polec Znajomemu

Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness – Antalya, Turcja 2010

data: 22.12.2010

Ponad 200 zawodników przyjechało do tureckiej Antalyi na Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness. Zdaniem obserwatorów, podobnie jak podczas mistrzostw w Baku, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Na szczęście tym razem polscy reprezentanci wypadli zdecydowanie lepiej przywożąc ze sobą dwa medale w kulturystyce i dwa w fitness.

Polskę w Turcji reprezentowali juniorzy kulturyści: Piotr Borecki, Marek Dorosz i Emil Kaleński, junior fitness Bartłomiej Byjoś, juniorki fitness Beata Julia Przyborska, Justyna Jedlikowska, Natalia Gacka i weterani kulturyści − Marek Kołecki i Waldemar Nol.

Brązowy medal wywalczył w kulturystyce klasycznej Emil, wśród weteranów powyżej 60. roku życia krążek w tym samym kolorze zdobył Waldemar Nol. Srebrne medale przywiozły też Beata Julia Przyborska w fitness i Natalia Gacka w fitness sylwetkowym. 

Leszek Michalski, trener kadry:

„To były bardzo udane zawody, można powiedzieć, że nasz plan został zrealizowany w 110%. Te 10% to świetny wynik Beaty Przyborskiej. Nawet nie marzyliśmy, że przywieziemy tyle medali! Ekipa na tych mistrzostwach była naprawdę mocna, niełatwo było nawiązać z niektórymi walkę. Ale udało się!

Wiedzieliśmy, że Emil może dobrze wypaść na tych zawodach. Wierzyłem, że osiągnie sukces. Choć w pierwszym dniu ledwo wszedł do finału, zrobiliśmy doświadczenie z ładowaniem i w dniu finałów junior wyglądał jeszcze lepiej. Również Waldek stanął na wysokości zadania. Choć miał do pokonania wielu bardzo dobrych zawodników wywalczył brązowy medal.

7. miejsce Marka Dorosza nie jest dla nas zaskoczeniem. Kibice oczekiwali od niego więcej niż my, a my po prostu wiedzieliśmy na ile go stać. Nie liczyliśmy, że będzie jakimś czarnym koniem zawodów”.

 

Emil Kaleński, brązowy medalista w kulturystyce klasycznej juniorów:

„Jestem naprawdę szczęśliwy, cieszę się ze zdobytego medalu i osiągniętej formy – to z pewnością forma życia! Gdybym miał taką na zawodach w Zabrzu myślę, że mógłbym powalczyć z Markiem o 1. miejsce, ale z drugiej strony mógłbym nie utrzymać takiej formy do Mistrzostw Świata.

Po pierwszym dniu zawodów byłem szósty. Wówczas po konsultacji z Radkiem Słodkiewiczem, któremu bardzo dziękuję za pomoc, zaryzykowałem i zrobiłem ładowanie, konkretnie to „śmieciami”, bez wody. To był dobry krok. Zyskałem też na pewności siebie na scenie i zdobyłem medal. Można powiedzieć, że otarłem się o srebrny krążek, gdyż w ostatecznej punktacji miałem tyle samo punktów (44), co drugi Stefano Scarlata. On jednak lepiej został oceniony w rundzie porównań i stąd takie miejsce.

Szkoda, że to już mój ostatni rok w juniorach. Teraz w seniorach będę musiał trochę nadgonić z formą. Docelowo myślę o kulturystyce ekstremalnej, ale na wiosnę 2012 albo jeszcze jesień 2011 wystartuję w kulturystyce klasycznej”. 

Marek Dorosz:

„Niestety nie trafiłem z formą na Mistrzostwa, byłem w gorszej formie niż na zawodach w Zabrzu i na FA Grand Prix, czułem się trochę sflaczały. Ale nie poddaję się! Od stycznia ruszam z przygotowaniami do zawodów jesiennych – chcę dorzucić 10 kg masy i rozłożyć wszystkich!”. 

Waldemar Nol, brązowy medalista w kulturystyce weteranów powyżej 60 lat:

 „Wiedziałem, że trafię z formą na te zawody, ale czy zdobędę medal tego nie mogłem przewidzieć. Rzecz w tym, że formę buduje się na konkretne zawody. Dlatego też nie mogłem osiągnąć szczytu formy w Zabrzu, gdzie po prostu musiałem wystartować, żeby dostać się do reprezentacji, ani na zawodach w Tarnobrzegu (FA Grand Prix), gdzie chodziło o „przetarcie” sceny, sprawdzenie, jak już udało się formę poprawić. Od Mistrzostw w Zabrzu do Mistrzostw Świata w Turcji zrzuciłem w sumie 14 kg! Poziom w mojej kategorii był bardzo wysoki – Egipt wystawił silny skład, także gospodarze zawodów zebrali dobrą reprezentację, dlatego tym bardziej cieszy medal. Przy okazji, życzę wszystkim Czytelnikom MD i moim sympatykom wszystkiego dobrego w nowym roku – trzymajcie za mnie kciuki, tak jak robicie to do tej pory!”. 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii

 

 • kulturystyka juniorów do 75 kg: 1. Ismail Khaled, 2. Zdenek Razak, 3. Niyazi Ferhat
 • kulturystyka juniorów + 75 kg: 1. Rodrigo Piriz, 2. Mamdouh Salama, 3. Louis Bessinger
 • kulturystyka klasyczna juniorów: 1. Karim Abdel Monem, 2. Stefano Scarlata, 3. Emil Kaleński
 • kulturystyka juniorów overall: 1. Rodrigo Piriz, 2. Ismail Khaled, 3. Karim Abdel Monem
 • kulturystyka juniorek: 1. Liana Pall, 2. Melissa Geimer
 • kulturystyka weteranów 40−49 lat do 70 kg: 1. Gamal Elkomy, 2. Michael Kohler, 3. Abdelhamid Hassan
 • kulturystyka weteranów 40−49 lat do 80 kg: 1. Jens Schneider, 2. Hakan Gumus, 3. Yasin El Tokhy
 • kulturystyka weteranów 40−49 lat do 90 kg: 1. Thomas Scheu, 2. Adel El Bassiony, 3. Ernst Zimmermann
 • kulturystyka weteranów 40−49 lat + 90 kg: 1. Hamdullah Aykutlug, 2. Ercan Demir, 3. Ahmed Hamouda
 • kulturystyka weteranów 50−59 lat do 80 kg: 1. Armando Villa, 2. Arda Horhor, 3. Werner Zenk
 • kulturystyka weteranów 50−59 lat + 80 kg: 1. El Shahat Mabrouk, 2. Reinhard Maier, 3. Alexander Yashankin
 • kulturystyka weteranów pow. 60 lat: 1. Esmat Sadek, 2. Rafael Vera, 3. Waldemar Nol
 • kulturystyka klasyczna weteranów: 1. Amado Moura, 2. Roman Senti, 3. Marco Cattoni
 • kulturystyka weteranów overall: 1. Hamdullah Aykutlug, 2. Thomas Scheu, 3. Jens Schneider
 • kulturystyka weteranek: 1. Violet Schwarz, 2. Elena Stasiukyniene 3. Natalia Vtyurina

---

 • fitness juniorów: 1. Martynas Malakauskas, 2. Vlad Merlusca, 3. Enis Aksoy
 • fitness juniorek do 163 cm: 1. Laura Cupsa, 2. Tatiana Smirnova, 3. Dominika Multanova
 • fitness juniorek + 163 cm: 1. Yulia Postika, 2. Beata Julia Przyborska, 3. Nikoletta Resch
 • fitness sylwetkowe juniorek do 163 cm: 1. Jana Cernovska, 2. Cristina Chirita, 3. Marianna Holbova
 • fitness sylwetkowe juniorek + 163 cm: 1. Yulia Ushakova, 2. Natalia Gacka, 3. Adela Ondrejovicova
 • fitness sylwetkowe weteranek: 1. Dagmar Simmen, 2. Raquel Hernandez, 3. Tetyana Mikheychyk
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages