Facebook

Subskrybuj RSS

Relacje

drukuj Polec Znajomemu

Grand Prix Pepa – Opawa 2010

data: 23.11.2010

            W przedostatni weekend października, tuż za naszą południową granicą, odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Pepa. Impreza rozgrywana w czeskiej Opawie przypadła do gustu polskim zawodnikom i również w tym roku przyciągnęła sporo znanych nazwisk ze sceny kulturystycznej. Mimo tego, że zawody rozegrano tydzień po Pucharze Polski i przed Mistrzostwami Świata nie zabrakło na niej kilku znanych nazwisk z Zabrza, ze zdobywcą Pucharu, Adamem Adamskim, na czele.

            Tegoroczna edycja, w porównaniu z poprzednimi, została wzbogacona o kategorię rodem z tegorocznej Olympii – bikini − oraz m.in. o armwrestling i wyciskanie na ławce. Największe emocje wzbudzały oczywiście konkurencje związane z kulturystyką.

            Rywalizacja w kulturystyce klasycznej została podzielona na dwie tury, z których pierwsze czwórki przechodziły do superfinału. Do tej fazy zakwalifikowali się obaj startujący Polacy – Michał Krajewski i Marcin Łopucki. Michał zajął 7. miejsce, a Marcin – 3, 2. miejsce przypadło Dariusowi Minkevičiusowi, a pierwszy − najbardziej odtłuszczony − okazał się Zbyněk Ceradský.

            W kulturystyce mężczyzn do 80 kg zobaczyliśmy dziesięciu zawodników, w tym dwóch Polaków. Ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii, Mariusz Bałaziński, zaprezentował bardzo dobrą formę i zajął 2. miejsce. Pierwszy był aktualny mistrz Europy w kategorii do 100 kg, Jozef Furin, a trzeci Renman Bo Christer. Drugi Polak, Mariusz Ciupak, uplasował się na 7. miejscu.

            Kulturystyka do 90 kg to sześciu zawodników, z czego połowa z Polski. 1. miejsce zajął Peter Tatarka, a za nim uplasowali się nasi zawodnicy − Jakub Potocki (2.), Tomasz Pabiniak (3.) i Akop Szostak (4.).

            W kategorii + 90 kg, wśród jedenastu zawodników zobaczyliśmy Adama Adamskiego. Zdobywca Pucharu musiał jednak zadowolić się 3. miejscem. Pokazał umięśnioną sylwetkę, ale dolnymi partiami przegrał z masywnym Martinem Drábem (1. miejsce) i rewelacyjnym, zaledwie 20-letnim, Węgrem Péterem Molnárem (2. miejsce). Zwycięzcą overall został Martin Dráb.

            Poza kulturystyką dwie Polki wystąpiły w fitness sylwetkowym. Anna Szczotka zajęła 2. miejsce, przegrywając z Litwinką Vilmą Šalaševičiūtė, a 6. była Patrycja Kozyra.

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages