Facebook

Subskrybuj RSS

Odżywianie

drukuj Polec Znajomemu

Czy węglowodany wpływają na regenerację mięśni? - październik 2011

data: 21.09.2011

Podczas tegorocznego seminarium, które odbyło się w ramach BodyPower Expo –największych targów sportowych w Wielkiej Brytanii poświęconych kulturystyce i fitness – Jay Cutler, czterokrotny Mr. Olympia, opowiadał o swoich przygotowaniach do zawodów oraz o węglowodanach. W trakcie sesji pytań i odpowiedzi Jay powiedział, że poza sezonem spożywa 1000 g węglowodanów dziennie, a w trakcie przygotowań do zawodów dawka ta spada do 500 g. Kolejnym zwolennikiem spożywania dużych ilości węglowodanów podczas redukcji był Dorian Yates.

Wszyscy różnimy się między sobą, ale wydaje się, że węglowodany mogą być niezbędnym środkiem do utrzymania odpowiedniej intensywności treningów. Zawsze fascynowało mnie, jak sposób odżywiania wpływa na procesy regeneracji mięśni. Każdy głupi wie, że aby zregenerować mięśnie, po skończonym treningu potrzebujemy więcej białka, ale co z węglowodanami? Czy węglowodany są nam potrzebne, żeby wrócić do formy po zakończeniu ćwiczeń? Przecież nie ma czegoś takiego jak „niezbędne” węglowodany, ale czy związki te odgrywają jakąkolwiek rolę w procesach regeneracji?

Praktycznie każdy znany mi kulturysta zmniejsza ilość spożywanych węglowodanów przed zawodami, ale niedawno opublikowane wyniki badań wskazują, że węglowodany wpływają na procesy regeneracji. Kulturyści, którzy chcą redukować ilość węglowodanów powinni jednocześnie przyhamować z ciężarami na siłowni. Niestety, nie ma zbyt wielu danych na temat wpływu na procesy naprawy niewielkich ilości węglowodanów spożywanych w okresie kilku tygodni.

 

Więcej w październikowym wydaniu Muscular Development

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages