Facebook

Subskrybuj RSS

Odżywianie

drukuj Polec Znajomemu

Niedobór witaminy D upośledza funkcje mięśni

data: 30.08.2014

 

Niedobór witaminy D upośledza funkcje mięśni
Organizm wytwarza witaminę D podczas ekspozycji na działanie promieni słonecznych, ale jej zasoby można też uzupełnić poprzez spożywanie ryb, takich jak na przykład łosoś czy sardynki, picie soku z pomarańczy czy odpowiednio wzbogaconego mleka pasteryzowanego. Niedobór witaminy D jest często diagnozowany u osób żyjących na obszarach o niskim stopniu nasłonecznienia, na przykład położonych wysoko nad poziomem morza. Mieszkającym tam sportowcom z reguły zaleca się, aby podczas miesięcy zimowych przyjmowali dodatkowe dawki witaminy D.
            Stella Volpe z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii przedstawiła korzyści płynące z uzupełniania niedoborów witaminy D przez osoby aktywne fizycznie. U wszystkich trenujących odnotowano mniej kontuzji, a zawodowi sportowcy z Anglii dodatkowo zaobserwowali u siebie zwiększenie siły. Witamina D jest naszym sprzymierzeńcem, ale przyjmowana w dużych dawkach przez osoby, u których nie stwierdzono niedoboru, może prowadzić do problemów zdrowotnych.
(„ACSM's Health & Fitness Journal” 2014, 18(3): 28–30)
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages