Facebook

Subskrybuj RSS

Odżywianie

drukuj Polec Znajomemu

Zdrowie -styczeń/luty 2012

data: 23.12.2011

Ludzki metabolizm ewoluował przez miliony lat. Dieta prehistorycznych ludzi składała się głównie z warzyw, owoców, mięsa, roślin strączkowych i korzonków. Tak wyglądała klasyczna dieta jaskiniowca. Współczesna dieta w dużej mierze składa się z produktów przetworzonych, zawierających duże ilości chemicznych dodatków, nasyconych kwasów trans, cukrów prostych i wysokokalorycznych substancji. Jesteśmy genetycznie zaprogramowani do przestrzegania diety jaskiniowców, dlatego też współczesny sposób odżywiania często prowadzi do rozwoju otyłości, chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy czy nowotworów.

Dieta jaskiniowców dostarcza organizmowi znacznych ilości przeciwutleniaczy, flawonoidów i pomaga zapobiegać rozwojowi chorób cywilizacyjnych. Przed negatywnym wpływem otaczającego nas środowiska nie da się uciec, ale można próbować się bronić, chociażby poprzez stosowanie bardziej naturalnej diety, wspomagającej organizm przed atakiem wszechobecnych związków chemicznych. Dieta jaskiniowców jest smaczna, poprawia zdrowie metaboliczne i dzięki niej jesteśmy dłużej syci. Tak więc jej stosowanie zdecydowanie pomoże w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.
 
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages