UWAGA!!!

 

Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.

 

Facebook

Subskrybuj RSS

Doping

drukuj Polec Znajomemu

Anabolic Freak - kwiecień 2009

data: 19.03.2009

Pytanie: Dave, przeczytałem jakiś czas temu, że FDA zezwoliła na używanie w Stanach IGF-1 pod pewną postacią. Czy pojawiła się ona na rynku? Jaka jest jej nazwa handlowa?

Odpowiedź: To Increlex, zawierający substancję o nazwie mekasermina. Jest ona sztucznie wyprodukowanym odpowiednikiem IGF-1, który został dopuszczony do obrotu. IGF-1 jest niezbędny do wzrostu mięśni i kości i jako taki jest przede wszystkim stosowany w leczeniu dzieci, których ciała nie produkują wystarczająco dużo własnego IGF-1. Używa się ich także u dzieci z uszkodzeniem genu odpowiedzialnego za produkcję hormonu wzrostu (GH). Jestem pewien, że teraz, gdy już jest na rynku, szybko znajdzie się w ofercie klinik odnowy biologicznej.

Pytanie: Choćbym nie wiadomo co robił, nie mogę się wystarczająco opalić do występu na scenie. Próbowałem łóżek opalających, naturalnej opalenizny i nawet tych pomarańczowych pigułek opalających, ale nic nie działa. Parę miesięcy temu wspomniałeś o środku o nazwie Melanotan. O co chodzi? Czy to działa? Jaka jest różnica między Melanotanem I, a II?

Odpowiedź: Melanotan I i Melanotan II to syntetyczne odpowiedniki występującego w naturze hormonu peptydowego - hormonu alfa-melanotropowego (alfa-MSH). Oba związki wywołują brązowienie skóry bez udziału słońca, jednak Melanotan II ma dodatkowo wzmacniający wpływ na libido obojga płci i udowodniono klinicznie, że jest w stanie pomóc mężczyznom z zaburzeniami erekcji, zarówno fizjologicznej jak i psychologicznej natury.

Faza pilotażowa prób klinicznych, przeprowadzona przez Wydział Farmakologii Kolegium Medycznego Uniwersytetu Stanu Arizony w Tucson na 3 mężczyznach, której wyniki opublikowano w 1996 r., pokazała, iż "Melanotan II ma właściwości opalające już przy 5 niskich dawkach podawanych w postaci zastrzyku podskórnego co 2 dni". Zaobserwowano jednak efekty uboczne w postaci lekkich mdłości oraz "zespołu przeciągania się i ziewania", który łączył się ze spontanicznymi wzwodami.

 

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages