UWAGA!!!

 

Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.

 

Facebook

Subskrybuj RSS

Doping

drukuj Polec Znajomemu

Testosteron wraz z dutasterydem poprawiają wrażliwość na insulinę

data: 17.07.2014

 

Testosteron wraz z dutasterydem poprawiają wrażliwość na insulinę
Niedobór testosteronu staje się coraz bardziej powszechny u mężczyzn w średnim i starszym wieku . Niedobór testosteronu jest związany z przedwczesną śmiercią , chorobami układu krążenia, impotencją i problemami regulacji poziomu cukru we krwi. Suplementy testosteronu podniosły również poziom estrogenów i dihydrotestosteronu, tak więc testosteron często podaje się razem z dutasterydem aby zmniejszać wytwarzanie dihydrotestosteronu lub anastrozolu w celu powstrzymania wzrostu estrogenu. Badania prowadzone przez Karen Herbst z Uniwersytetu w Arizonie wykazały, że testosteron i dutasteryd poprawiają wrażliwość na insulinę (regulacja poziomu cukru we krwi ) i budowę ciała, podczas gdy testosteron wraz z anastrozolem jedynie polepszają budowę. Niestety , dutasteryd może obniżyć popęd seksualny i mieć długoterminowy negatywny wpływ na wydajność seksualną . (Journal Sexual Medicine, 11 : 563-573 , 2014)
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages