UWAGA!!!

 

Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.

 

Facebook

Subskrybuj RSS

Doping

drukuj Polec Znajomemu

Terapia hormonem wzrostu obniża ryzyko wystąpienia chorób serca.Maj-czerwiec 2014.

data: 05.05.2014

 Terapia hormonem wzrostu obniża ryzyko wystąpienia chorób serca

Niski poziom hormonu wzrostu u osób dorosłych wiąże się z nieprawidłową regulacją poziomu cukru i zaburzeniami poziomu tłuszczów we krwi, powstawaniem stanów zapalnych, zwiększonym ryzykiem zawału serca oraz przedwczesnego zgonu. Przegląd literatury dokonany przez naukowców z Uniwersytetu w Brescia (Włochy) wykazał, że terapia zastępcza hormonem wzrostu może mieć korzystny wpływ na układ krążenia poprzez redukcję czynników ryzyka powiązanych z występowaniem chorób układu sercowo-naczyniowego. Nie mamy niestety wystarczającej ilości danych na temat wpływu hormonu wzrostu na długość życia oraz występowanie ataków serca.

(„Journal of Clinical Endocrinology Metabolism” 2014, 99: 18–29)

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages