UWAGA!!!

 

Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.

 

Facebook

Subskrybuj RSS

Doping

drukuj Polec Znajomemu

Nandrolon: przyjaciel czy wróg?

data: 31.12.2013

 

Większość osób obracających się w kulturystycznym światku i regularnie odwiedzających siłownię doskonale wie o istnieniu sterydu anaboliczno-androgennego o nazwie nandrolon. Środek ten zwany jest też 19-nortestosteronem, gdyż jego struktura jest identyczna z testosteronem poza brakiem grupy 19-węglowo-metylowej. Nandrolon jest od dziesięcioleci stosowany zarówno przez lekarzy, jak i sportowców pragnących siły i doskonałej sylwetki. Jego najpopularniejszą wersją jest dekanian testosteronu (steryd z łańcuchem węglowym w pozycji 10), znany jako Deca, ze względu na nazwę handlową Deca-Durabolin, zastrzeżoną przez firmę Organon, która teraz stanowi część koncernu Merck & Co. Z kolei pod nazwą Durabolin występuje krócej działający ester – fenylopropionan, który cieszy się popularnością wśród kulturystów ze względu na to, że szybko zaczyna działać, a także poprawia masę i definicję mięśniową, które to efekty wynikają bardziej z farmakokinetyki estru niż jakichkolwiek zmian w sterydzie bazowym.

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages