Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.
Prawo narkotykowe a marihuana
Inicjatywy prawodawcze w stanach Colorado i Washington zakładają zezwolenie mieszkańcom na uprawę, sprzedaż i palenie marihuany. Oczywiście inicjatywy te są sprzeczne z obecnie obowiązującym prawem, jeśli jednak przejdą, wspomniane stany staną się żywymi laboratoriami medycznych i finansowych skutków legalizacji marihuany.
Ponieważ trudno przeprowadzić szeroko zakrojone badania, jeżeli dotyczą zakazanego środka, nowe prawo da naukowcom szansę na zbadanie wpływu stosowania marihuany na większą skalę. Prawo to będzie miało też konsekwencje międzynarodowe. Na przykład Meksyk obecnie jest wstrząsany wojnami karteli międzynarodowych, a legalne hodowle trawki w USA mogłyby znacząco obniżyć ich dochody. Ponadto odpowiednie opodatkowanie upraw marihuany mogłoby zachęcić do jej legalizacji inne stany borykające się z problemami finansowymi.
(„New Scientist”, 17 listopada 2012)