UWAGA!!!

 

Opinie wyrażone w tym dziale, niekoniecznie odzwierciedlają poglądy redakcji Muscular Development (MD). MD nie popiera żadnych form nielegalnego dopingu, wykorzystywanego w sporcie, ani do innych, indywidualnych celów. MD nie popiera także stosowania legalnych rodków w radykalnie zawyżonych dawkach. Zamieszczone artykuły, mają jedynie charakter informacyjny i nie można ich traktować, jako porady o charakterze medycznym, i tym samym wykorzystywać do jakiejkolwiek terapii. Czytelnicy muszą zdawać sobie sprawę iż posiadanie niektórych wymienionych substancji może być zabronione. Jeśli pewne kwestie poszczególnego artykułu pozostały niezrozumiałe Czytelnicy powinni skonsultować wszystkie uzyskane informacje z wykwalifikowanym personelem medycznym. Redakcja nie odpowiada za szkody, jakie mógł wyrządzić sobie Czytelnik po zastosowaniu informacji zamieszczonych w tym dziale, jak i całym magazynie MD. Wszystkie artykuły stanowią jedynie pogląd ich autorów przez co nie mogą być w żaden sposób rozumiane, jako źródła wiedzy pewnej, o charakterze medycznym.

 

Facebook

Subskrybuj RSS

Doping

drukuj Polec Znajomemu

Chemik od "czystej"- styczeń/ luty 2012

data: 23.12.2011

W ostatnim czasie zajmowałem się kwasem D-asparaginowym (DAA) i jego wykorzystaniem w suplementach modyfikujących poziom hormonów. Obecnie kontynuuję badania nad DAA i NMDA (kwasem N-metylo-D-asparaginowym) i ich rolą w regulacji poziomu hormonów za pomocą receptorów. Im więcej dowiaduje się na ten temat, tym bardziej interesujące wydają mi się możliwości zastosowania tych związków. Jeśli chodzi o suplementy poprawiające i wspomagające funkcjonowanie organizmu, to moim zdaniem właśnie ta ścieżka badań może zbliżyć nas do wyników porównywalnych ze sterydami, ale bez efektów ubocznych, nierozerwalnie ze sterydami związanymi. W tym miesiącu chciałbym wam dokładniej wyjaśnić, jak DAA działa na poziomie molekularnym, a potem opowiem wam, co ostatnio odkryłem w kwestii wzmacniania działania suplementów opartych na DAA.

 Pozwolę sobie odświeżyć waszą pamięć stwierdzeniem, że DAA działa poprzez łączenie się z receptorami NMDA i ich aktywację. Receptory NMDA, znajdujące się w mózgu, są zaangażowane w wiele procesów regulacyjnych, takich jak funkcje pamięci i zmiany nastrojów. Z punktu widzenia działania DAA ważne jest to, że receptory NMDA są obecne także w tkankach gruczołów takich jak podwzgórze, przysadka czy jądra. DAA jest po spożyciu w pierwszej kolejności transportowane właśnie do tych tkanek, gdzie dochodzi do stymulacji receptorów NMDA.
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages