Facebook

Subskrybuj RSS

Zdrowie

drukuj Polec Znajomemu

Clomid

data: 31.12.2013

 

Clomid podnosi poziom testosteronu i gęstość spermy

Clomid (klomifen) to środek szeroko stosowany w leczeniu bezpłodności u kobiet. Jego działanie opiera się na podnoszeniu poziomu gonadotropin kontrolujących hormony płciowe. Kulturyści płci męskiej często przyjmują clomid, by blokować efekty estrogenów i zapobiegać ginekomastii (rozwoju tkanki przy sutkach). Badanie wykonane przez zespół Jeda Kaminetsky’ego z University Urology Associates wykazało, że u mężczyzn z niskim poziomem testosteronu lek ten ma korzystny wpływ na podwyższenie poziomu tego hormonu, zwiększa również gęstość spermy. Środek ten podnosi także poziom hormonów kontrolujących wydzielanie testosteronu: hormonu luteinizującego i folikulotropiny. Clomid znajduje się na liście leków zakazanych organizacji WADA, która zajmuje się kontrolą dopingu w sporcie.

(„Journal Sexual Medicine” 2013, 10: 1628–1635)

 

O seks łatwiej po imprezie niż po pierwszej randce

Ludziom częściej zdarza się uprawiać seks po imprezie niż po pierwszej randce, wynika z badania przeprowadzonego przez Gretchen Webber z Middle Tennessee State University. Wiąże się to z różnymi motywacjami towarzyszącymi każdej z tych sytuacji. Na imprezie łatwiej jest przekroczyć pewne granice, ponieważ atmosfera pełna jest alkoholu i seksualności, nikt nie myśli wtedy o tworzeniu nowego związku. Inaczej jest z randkami. Osoby spotykające się na randce w głębi serca szukają stabilizacji i szansy na stały związek. W takich sytuacjach ludzie starają się jak najwięcej dowiedzieć o potencjalnym partnerze, a zbyt wczesne pójście do łóżka bardzo to komplikuje. Jeśli więc pragniesz seksu bez zobowiązań, wybierz się na imprezę, a jeśli zaczniesz szukać stałego związku, zacznij umawiać się na randki.

(„Livescience.com”, 13 sierpnia 2013)

 

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages