Facebook

Subskrybuj RSS

Relacje

drukuj Polec Znajomemu

Mistrzostwa Świata Federacji NAC – Luksemburg 2011

data: 21.06.2011

            Na Mistrzostwa Świata Federacji NAC pierwszy raz w historii zaprezentowała się reprezentacja naszego kraju wyłoniona podczas MP NAC w Starogardzie Gdańskim. Z Luksemburga, gdzie rozegrano zawody, udało się przywieźć jeden srebrny medal (zdobył go Wojciech Nadolski) oraz wywalczyć kilka dobrych miejsc w finałowych dziesiątkach poszczególnych kategorii. Tym samym, debiut polskich kulturystów pod szyldem NAC na arenie międzynarodowej można zaliczyć do udanych. Spytaliśmy o wrażenia po mistrzostwach zawodników i prezydenta nowej federacji.

 

Wojciech Nadolski, srebrny medal w kategorii Athletic II:

            „Cieszę się z mojego występu! Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, także moja kategoria była mocno obsadzona, liczyła 23 zawodników, więc tym bardziej jestem zadowolony z zajętego miejsca. Przyznam, że nie do końca byłem zadowolony ze swojej formy, przygotowywałem się do zawodów trzy miesiące, widziałem pewne braki, nad którymi muszę jeszcze popracować. Mam sporo planów związanych ze startami, ale teraz szukam teamu, który mógłby mnie przygarnąć, bo jak wiadomo, startować samemu nie jest łatwo. Bardzo chcę startować i mam nadzieję, że ktoś mi w tym pomoże”.

 

Michał Karmowski, 5. miejsce w kategorii Men Body I:

            „5. miejsce to dla mnie wielki sukces! Jadąc do Luksemburga nie spodziewałem się jakiegokolwiek miejsca w pierwszej dziesiątce. Choć wiadomo, że na takie zawody jedzie się po to, żeby walczyć o jak najlepsze miejsce, to jednak jestem realistą, znam braki w swojej sylwetce, poza tym oglądałem zdjęcia zawodników i wiedziałem, że wielu z nich przygotowało na mistrzostwa naprawdę świetną formę. Generalnie, uważam, że poziom zawodów NAC w niczym nie ustępował temu prezentowanemu na zawodach IFBB. Mi udało się idealnie wstrzelić z formą, to była moja życiowa forma, która dała mi 5. miejsce”. 

 

Hadrian Radziejewski, prezydent federacji NAC Polska:

„Pierwszy występ Polaków na mistrzostwach świata NAC z pewnością można zaliczyć do udanych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, ale udało się zająć kilka przyzwoitych miejsc. To dobrze rokuje na przyszłość. Wysyłając naszą reprezentację do Luksemburga, pokazaliśmy, że federacja NAC w naszym kraju istnieje, rozwija się i nadal będzie się rozwijać, a mistrzostwa Polski w Starogardzie Gdańskim nie były tylko jednorazową imprezą. Na 5 listopada zaplanowaliśmy Puchar Polski”.

 

 Zwycięzcy poszczególnych kategorii 

 • Ms. Fitness: 1. Yada van der Hoek, 2. Yulia Podolskaya, 3. Bernadett Sooz
 • Weterani +50 lat: 1. Necdet Yagizoglu, 2. Norbert Matzat, 3. Alain Langlet
 • Weterani 40−49 lat: 1. Andru Gertz, 2. Jürgen Michael, 3. Marc Gollub
 • Juniorzy: 1. Christopher Beyer, 2. Bela Jozsa, 3. Arpad Balasa (8. Dawid Szczygieł)
 • Athletic II: 1. Leonid Rozmarytsia, 2. Wojciech Nadolski, 3. Dietmar Haubold
 • Athletic I: 1. Didier Cappe, 2. Tamas Molnar, 3. Kay Baldauf
 • Ms. Figure +35 lat: 1. Ana Claudia Land, 2. Antje Rau, 3. Lydie Henry
 • Ms. Figure: 1.  Elena Aviles, 2. Erika Perecz, 3. Muriel Boumazza (6. Edyta Woźnicka-Bosak)
 • Ms. Physique: 1. Fanny Palou, 2. Elena Oana Hreapca, 3. Oksana Rozmarytsia
 • Men Body III: 1. Orazio Salvatori, 2. Vasyl Remizov, 3. Istvan Jenei
 • Men Body II: 1. Francisco Marra Sanchéz, 2. Martin Holub, 3. Rick Burnett (8. Grzegorz Wierzbicki)
 • Men Body I: 1. Adam Kozyra, 2. Alexej Kauz, 3. Jamel El-Gharbi (5. Michał Karmowski)
 • Pary: 1. Oksana + Leonid Rozmarytsia, 2. Muriel + Karim Boumazza, 3. Elena Aviles + Ismael Ortiz (6. Edyta Woźnicka-Bosak + Sebastian Kuliński)
 • Kulturystyka overall: Orazio Salvatori, Figure overall: Elena Aviles, Athletic overall: Leonid Rozmarytsia
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages