Facebook

Subskrybuj RSS

Relacje

drukuj Polec Znajomemu

Puchar Polski Federacji NAC w Kulturystyce i Fitness – Przodkowo 2011

data: 25.11.2011

Puchar Polski Federacji NAC w Kulturystyce i Fitness rozegrany w Przodkowie niedaleko Gdyni zgromadził niespełna 30 zawodników – kulturystów i dwie panie rywalizujące w kategorii par i Ms. Figure. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Ms. i Mr. Universe w Hamburgu.

W kategorii Ms. Figure (fitness sylwetkowe) tryumfowała aktualna mistrzyni Polski NAC, Edyta Woźnicka-Bosak. Edyta razem z Sebastianem Kulińskim, podobnie jak podczas mistrzostw Polski NAC w Starogardzie Gdańskim, zwyciężyła także w kategorii par.

            W kulturystyce klasycznej, czyli w grupie Athletic zobaczyliśmy czterech zawodników. W Athletic 2 (do 175 cm wzrostu) zwyciężył Mariusz Marusik, który dwa tygodnie wcześniej, podczas Pucharu Polski PZKFiTS w Zabrzu w rywalizacji klasyków był piąty. Za nim na podium stanęli Sebastian Kuliński i Karol Makiel. W kategorii Athletic 1 (powyżej 175 cm wzrostu) wystąpił jeden zawodnik: Paweł Adamczyk.

            Najwięcej, bo aż siedmiu zawodników zaprezentowało się w rywalizacji juniorów, gdzie pierwsza trójka zdecydowanie wyróżniała się na tle rywali. Bój o zwycięstwo stoczyli ze sobą Tomasz Binkowski i Marek Dorosz, którzy, jak widać, postanowili spróbować sił w nowej federacji. Ostatecznie sędziowie uznali wyższość muskulatury Tomka, przyznając mu tytuł zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Mateusz Łukasiewicz.

            Wśród weteranów na scenie zobaczyliśmy prawdziwą legendę polskiej kulturystyki, pierwszego w historii polskiego mistrza świata w kulturystyce – Mirosława Daszkiewicza. Zawodnik jako jedyny wystąpił kategorii weteranów powyżej 50 lat, tym samym zajmując pierwsze miejsce. W drugiej grupie weteranów zwyciężył Grzegorz Strojecki przed Markiem Zapotocznym.

 

Więcej w grudniowym wydaniu Muscular Development

Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages