Facebook

Subskrybuj RSS

Aktualności

drukuj Polec Znajomemu

Grzegorz Andrzejewski „Perfect body. Nowoczesna kulturystyka i Fitness.”

data: 05.05.2016

 W ostatnim czasie nakładem wydawnictwa Aha, do księgarń trafiła książka Grzegorza Andrzejewskiego, pod tytułem „Perfect body. Nowoczesna kulturystyka i Fitness.” http://www.empik.com/perfect-body-nowoczesna-kulturystyka-i-fitness-andrzejewski-grzegorz,p1119777474,ksiazka-p Muscular Development jest patronem medialnym tej książki.  

Grzegorz Andrzejewski to postać dobrze znana w świecie sportów sylwetkowych, człowiek od 30 lat zajmujący się stroną praktyczną i teoretyczną treningów siłowych i tego, co jest z nimi nierozłącznie związane a więc dietą i suplementacją.

Już pierwszy kontakt z Perfect body robi duże wrażenie. Licząca sobie 456 stron książka sprawia wrażenie, jakby sama mogła być przyrządem do ćwiczeń siłowych, ale największą wagę ma to, co znajdujemy w środku. Wśród wielu poradników zyskaliśmy wreszcie pozycję, którą nazwać należy raczej podręcznikiem kulturystyki i fitness. Perfect body zawiera wiedzę teoretyczną i doświadczenie praktyczne, zbierane przez Grzegorza od dziesięcioleci, podane w niezwykle przystępnej, uszeregowanej formie. Precyzyjne opisy i kompleksowe potraktowanie tematu przez autora sprawiają, że na lekturze skorzysta zarówno osoba początkująca jak i ktoś od lat regularnie odwiedzający siłownię. Po prostu tak całościowej książki na temat treningu fizycznego jeszcze na naszym rynku nie było. Grzegorz zaczyna od treningów wprowadzających w świat treningu siłowego, przechodzi przez programy dla osób średniozaawansowanych aż do opisu nowoczesnych technik i rozpisek treningowych, mogących służyć startującym zawodnikom. A największym darem autora jest to, że potrafił ten cały złożony i rozległy temat opisać tak, by weteran mógł łatwo znaleźć informacje, które pomogą mu wejść na wyższy poziom, natomiast osoba początkująca mogła zacząć po prostu ćwiczyć, mając wyłożone czarno na białym jak zacząć przygodę z siłownią by szybko zobaczyć rezultaty i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Rozdział 4, traktujący o pierwszym roku treningów, to najlepszy tego typu poradnik dla początkujących, jaki widziałem. Jest tak precyzyjny, że czyni z Perfect body lekturę obowiązkową, która nie tylko pozwoli wejść w świat treningów, ale też lepiej zrozumieć informacje z innych źródeł, ponieważ Grzegorz poświęcił też czas na wyjaśnienie podstawowych pojęć, takich jak intensywnosć i objętość treningowa, i wiele innych, stanowiących integralną część języka używanego w branżowych pismach i forach internetowych. Z kolei osoby doświadczone znajdą tu opisy wielu zaawansowanych metod treningowych, informacje pozwalające lepiej dopasować dietę i treningi do swojego ciała i jego indywidualnych predyspozycji. Osobny rozdział jest poświęcony diecie i suplementacji.

Mówi się, że w sportach sylwetkowych każdy musi znaleźć swoją własną drogę, odkrywając, co najlepiej działa na jego organizm. Książka Perfect Body stanowi świetny punkt wyjścia do tych poszukiwań. Prawdziwy niezbędnik dla każdego, kto chce zmienić swoją sylwetkę. 

Komentarze użytkowników (1)
Realizacja: Ideo CMS Edito Powered by:
Copywrite © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone
Wydawcą portalu internetowego musculardevelopment.pl jest Fitness Authority® Sp. z o.o. (Wydawca) z siedzibą w Otominie, ul. Konna 40. Wszelkie prawa do treści, elementów tekstowych, graficznych, zdjęć, aplikacji i baz danych są zastrzeżone na rzecz Wydawcy lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały - na podstawie współpracy z Wydawcą – są udostępniane w portalu musculardevelopment.pl

counter_pages